Fason Üretim

FASON ÜRETİM NEDİR?

Fason üretim, fason imalat, marka sahibi firma tarafından başka bir firmaya yaptırılan ürün anlamına gelmektedir. Fason üretim, marka sahibi ve üretici firma arasında koşulların da belirtildiği fason üretim sözleşmesi ile resmiyet kazanır.
KOZAŞ KOZMETİK Fason kozmetik üretimi konusunda ve marka oluşturmanız konusunda hizmet vermektedir. Kozmetik üretimi alanında, kişisel bakım ürünleri, saç bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri, güneş ürünleri, ortam kokuları, parfümler gibi geniş bir ürün yelpazesine sahibiz.
Fason kozmetik üretimi alandaki tecrübemiz ile üretimde neler ile karşılaşacağımızı, neler yapmamız gerektiğini, üretimin hangi standartlarda gerçekleşmesi gerektiğini çok iyi biliyoruz. Bu konuda uluslararası bir çok kalite belgesine sahibiz.

FASON ÜRETİM AŞAMALARI

MARKA OLUŞTURMA

Fason kozmetik üretimi evet bir hizmettir fakat marka oluşturmak daha kapsamlı bir hizmettir. Uzun yıllar sürdürülebilecek bir marka konseptine sahip olmak temel amacınız ise sadece kozmetik ürün üretmeyin, kozmetik marka oluşturun. Kozmetik ürün tek başına sadece cansız bir karışımdır. Kozmetik markanız canlıdır, aktiftir, yaşayan bir doğa gibidir. Uzaktan baktığınızda öylece heybetiyle durur içerisine girdiğinizde her şeyin hareket halinde olduğunu görürsünüz. Kozmetik girişimcilerin büyük bölümü başarısız olmaktadır. Başarının ve başarısızlığın sebepleri vardır. Değişen kozmetik marketinde sizi de bir oyuncu haline getirelim.
Kozmetik marka oluşturmak daha kapsamlı ve daha hedef odaklı bir yapıdır. Sizin amaçlarınız doğrultusunda bu adımları size hazırlayabiliriz.

FORMUL TASARIMI VE ÜRÜN GELİŞTİRME

Formül tasarımı ve ürün geliştirme çalışmalarımızın tüm aşamalarında deneyimli dr. eczacı ve kozmetologlar görev alıyor. Yenilikçi, seçkin ve fark yaratacak ürün formülasyonlarınız için yüksek kalitede ürün elde etmenin verdiği heyecan ve coşku ile çalışıyoruz. Yenilikçi formüller tasarlamak için en yeni hammaddeleri ve üretim tekniklerini takip ediyoruz.
Kozmetik yeni ürün geliştirmelerinde öncelikli olarak iyi bir araştırma yapılmalı, ardından bir seri küçük ölçek ürün denemeleri yapılmalı, son olarak da hazırlanan üründe kalite ve stabilite testleri gerçekleştirilmelidir. Böylece istenilen etki doğrultusunda uygun ürün formu tasarlanacak yapılacak testler ile de üründe beklenmeyen bir etki görülmesinin önüne geçilmiş olacaktır.
Dilediğiniz kozmetik ürünü sizler için formüle edip, bitmiş ürün haline getiriyoruz.

FASON ÜRETİM SÖZLEŞMESİ

Fason üretim için tüm ihtimallarin hesaplandığı, her iki tarafın da haklarını koruma altına alınacak bir sözleşme hazırlanması çok önemlidir.
Fason üretim sözleşmesi, tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespiti ve fason imalat esaslarının belirlenmesi amacıyla yaptıkları sözleşmedir. Üretici ve ürün sahibi arasında yapılması gerekmektedir.
Firmamız, araştırmacı ve bilimsel alt yapısı güçlü olan kadrosu ile sahip olduğu tecrübesini harmanlayıp gelen fason üretim taleplerini en doğru şekilde değerlendirip cevaplandırmaktadır.
Fason Kozmetik üreticileri, ürün sahibinin talepleri doğrultusunda, en doğru hammaddeyi, en uygun prosesi ve en uygun formu tasarlayıp ürün sahibine sunmalıdır.
Bu nedenle fason kozmetik üreticilerinin hem gerekli tecrübeye hem de yoğun bir bilgi birikimine sahip olması gerekmektedir.
Bu sektörde emin adımlarla ilerleyen firmamız en doğru formu tespit edip amaca yönelik en uygun kozmetik ürünü ürün sahiplerine sunmaktadır.

FASON ÜRETİMİN AVANTAJLARI

Fason üretimin avantajları firma ve sektöre göre değişiklik gösterse de, temelde şunlardır:

Fason üretim yaptıran firma, üretim süreçleri ile ilgilenmek zorunda değildir.
Fason üretim yaptıran firma, resmi izin ve testler gibi başvuruları yapmak, takip etmek zorunda değildir. Bu nedenle firma, detaylar yerine ürünün kendisi ve pazarlamasına yönelik çalışmalara yoğunlaşabilir.
Fason üretim sayesinde ürün satışı yapmak isteyen firma, herhangi bir üretim tesisine sahip olmak zorunda değildir.
Fason üretim sayesinde ürün satışı yapmak isteyen firma herhangi bir üretim tecrübesine sahip olmak zorunda değildir.
Üretim ve AR-GE'nin gayet karmaşık süreçler olduğu düşünülürse, tüm bu süreçler üretici firma tarafından yönetilecek ve fason üretim yaptıran firma bu süreçlerin karmaşıklığından uzak kalacaktır.
Fason üretim sayesinde taraflar, kendi uzmanlık alanlarına yoğunlaşacak ve ortak bir çalışma ortaya çıkarabilecektir.
Fason üretimi yaptırmak isteyen firma, üretim için gerekli olan tedarikçiler ile iletişime geçmek zorunda kalmayacaktır. Fason kozmetik üretimi için düşünürsek, bu tedarikçiler matbaa, hammadde tedarikçileri, ambalaj üreticileri olacaktır.

FASON ÜRETİMDE NEDEN BİZ?

KOZAŞ KOZMETİK’te Fason kozmetik üretmek bir ayrıcalıktır. Çünkü;

Kozaş kozmetik te üretilen tüm ürünler Dr.Eczacı ve Kozmetologlar tarafından formülize edilmektedir.
Fason üretici marka sahibi olduğu için Sağlık Bakanlığına karşı birçok sorumluluk üstlenmektedir ve Tüm bu süreçlerin danışmanlığı konusunda Uzman Dr.Ecz.Neslihan Şahin tarafından yönlendirileceksiniz. Daha detaylı bilgi için www.avrupayakozmetikihracati.com ve www.visionkimya.com sitelerimizden bilgi edinebilirsiniz.
Fason kozmetik üreticilerinin hem gerekli tecrübeye hem de yoğun bir bilgi birikimine sahip olması gerekmektedir. Bu sektörde emin adımlarla ilerleyen firmamız en doğru formu tespit edip amaca yönelik en uygun kozmetik ürünü ürün sahiplerine sunmaktadır.
Gerekli tüm bilgi, deneyim ve kalite tam bir paket halinde sizlere sunulmaktadır. Hayallerinizi gerçekleştirmek için bizlerle iletişime geçmeniz yeterlidir.
Translate